Európsky týždeň mobility 2023

Ikona

Odporúčania pre inštitúcie, neziskové organizácie, školy

Pomáhate pri podpore udržateľnejšej dopravy? Chceme o vás vedieť! Registrácia je otvorená pre každého: vyššie územné celky, mimovládne organizácie, akademické inštitúcie, verejné a súkromné inštitúcie a organizácie, atď.

Na rozdiel od účasti na EURÓPSKOMTÝŽDNIMOBILITY sa PODUJATIAMOBILITY môžu konať po celý rok. Dajte svetu vedieť o aktivitách, ktoré robíte na podporu udržateľnejších a ekologickejších spôsobov presunu z bodu A do bodu B.

Vaše PODUJATIEMOBILITY sa môže konať v konkrétny deň, alebo môže trvať niekoľko týždňov, či mesiacov. Registračný formulár musíte odoslať v angličtine a podujatie by malo podporovať prechod na udržateľnejšie formy mestskej mobility. Úplné pravidlá účasti sú dostupné online na stránke: https://mobilityweek.eu/register-a-mobilityaction/

Po registrácii bude vaše podujatie zverejnené na stránke: www.mobilityweek.eu/mobility-actions/registered-actions/. Či už sa rozhodnete jazdiť do práce na bicykli so svojimi susedmi, alebo ste majiteľom firmy a vediete svojich zamestnancov k tomu, aby používali alternatívnu dopravu k motorovej doprave, zorganizujete si firemný deň bez áut, alebo zabezpečíte zamestnancom napr. servis bicyklov zdarma, prípadne zorganizujete zaujímavé podujatie vo vašom meste, radi vám pomôžeme podeliť sa o výsledky vašej snahy!

MEDIÁLNI PARTNERI

RTVSRadio Regina - západRadio Regina - stredRadio Regina VRadio LumenEnviroportál

PARTNER KAMPANE

Železničná spoločnosť Slovensko


Aktivita je realizovaná v rámci národného projektu Zlepšovanie informovanosti a poskytovanie poradenstva v oblasti zlepšovania kvality životného prostredia na Slovensku.
Projekt je spolufinancovaný k Kohézneho fondu v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Národný projekt partneri